Próby otwarte dla seniorów na 13. festiwalu Misteria Paschalia!

Próby otwarte dla seniorów na 13. festiwalu Misteria Paschalia!

Festiwal Misteria Paschalia od lat ma swoich wiernych fanów, zarówno wśród osób starszych jak i tych młodszych. W tym roku przygotowaliśmy specjalną atrakcję dla seniorów, którzy będą mogli uczestniczyć aż w czterech bezpłatnych próbach otwartych! Polecamy uwadze harmonogram i serdecznie zapraszamy do udziału w próbach.

W poniedziałek, 21 marca zapraszamy osoby w wieku emerytalnym na próbę generalną zespołu Le Concert des Nations pod batutą doskonale znanego festiwalowej publiczności, największego mistrza muzyki dawnej – Jordiego Savalla. Próba odbędzie się w Sali Audytoryjnej Centrum Kongresowego ICE Kraków, w godz. 12.00 – 14.00. „Siedem ostatnich słów” należy do najciekawszych dzieł Haydna. Ten wyjątkowy repertuar zabrzmi podczas inauguracji tegorocznej, 13. już edycji festiwalu.

W środę, 23 marca w Kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej, zainteresowani seniorzy będą mogli uczestniczyć w generalnej próbie otwartej do koncertu „Tenebrae Responsoria”. Wykonawcami niezwykłej muzyki Gesualda będzie znakomity chór Capelli Cracoviensis, odnoszący międzynarodowe sukcesy i współpracujący z najwybitniejszymi zespołami i dyrygentami muzyki dawnej. Muzyków poprowadzi dyrektor zespołu, Jan Tomasz Adamus. Zapraszamy na godz. 16.00. Otwarta próba potrwa 1,5 h, do godz. 17.30.

W Wielki Czwartek, 24 marca w Filharmonii Krakowskiej odbędzie się próba generalna „Oratorium o św. Antonim”, jedynego zachowanego dużego dzieła oratoryjnego Michele’a Falco. Fenomenalny Fabio Biondi i jego zespół Europa Galante z wirtuozerią i wyobraźnią zaprezentują oratorium na festiwalu Misteria Paschalia. Zapraszamy seniorów na godz. 11.00. Próba potrwa do 13.00.

Natomiast w Wielką Sobotę, 26 marca zapraszamy do Sali Audytoryjnej ICE Kraków na próbę otwartą do koncertu finałowego. Ottavio Dantone i jego zespół Accademia Bizantina doskonale znani polskim słuchaczom – a krakowskim w szczególności – zaprezentują jedno z ostatnich arcydzieł George’a Friderica Handla – oratorium „Baltazar” („Belshazzar”). Wybitnym artystom towarzyszyć będzie – nie po raz pierwszy – znakomity chór Capelli Cracoviensis. Próba generalna rozpocznie się punktualnie o 15:00 i potrwa do 17.00. Polecamy uwadze!

UWAGA: Na wszystkie próby otwarte dla seniorów obowiązuje wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki będzie można odbierać od poniedziałku, 7 marca w punkcie sieci informacji miejskiej InfoKraków w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2) codziennie w godz. 9.00 – 17.00. W Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny punkt InfoKraków będzie nieczynny! Jedna osoba będzie mogła odebrać maksymalnie dwie wejściówki na każdą z prób. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Zapraszamy do udziału w otwartych próbach dla seniorów!

UWAGA: Bilety na festiwalowe koncerty można jeszcze kupić za pośrednictwem portalu www.eventim.pl oraz w czterech punktach informacji miejskiej InfoKraków: przy ul. św. Jana 2, w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2), w Sukiennicach (Rynek Główny 1/3) i w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11). Bilety na poszczególne wydarzenia kosztują: od 30 zł do 120 zł (bilety ulgowe), od 50 zł do 140 zł (bilety normalne). Więcej informacji o biletach i zasadach zakupu na www.misteriapaschalia.com.

Organizatorami festiwalu Misteria Paschalia 2016 są: Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Program 2 Polskiego Radia.

Dodaj komentarz