Barwny korowód przejdzie ulicami Nowej Huty

Barwny korowód przejdzie ulicami Nowej Huty

10 czerwca Nowa Huta przemieni się w scenę magicznej parady, a to wszystko za sprawą Dni Nowej Huty. Ulicami tej dzielnicy przejdą aktorzy Teatru Ludowego, orkiestra, Krakowski Szwadron Ułanów im. J. Piłsudskiego, radni Dzielnicy XVIII Nowa Huta oraz animatorzy kultury Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida.

O godz. 16.30 aktorzy Teatru Ludowego wyruszą sprzed Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida na os. Górali 5 wraz z orkiestrą i animatorami kultury. O godz. 17 w parku Ratuszowym do korowodu dołączy na koniach Krakowski Szwadron Ułanów im. J. Piłsudskiego oraz radni Dzielnicy XVIII Nowa Huta. Następnie parada przejdzie aleją Róż przez plac Centralny i dotrze do os. Centrum E, gdzie odbędą się oficjalne obchody Dni Nowej Huty.

W ramach projektu Korowód Nowohucki zobaczymy 20 postaci charakterystycznych dla dzisiejszej Nowej Huty. Reprezentują one różne okresy w historii i są ważne dla mieszkańców, pokazują dzieje lokalnej kultury. W korowodzie zobaczymy m.in. legendarną Wandę i Bogdana Łyszkiewicza z zespołu „Chłopcy z Placu Broni”.