Czerwcowe remonty dróg i chodników w Krakowie

Czerwcowe remonty dróg i chodników w Krakowie

ZIKiT remontuje ulice, chodniki i infrastrukturę rowerową, tak aby poruszanie się po Krakowie było jeszcze bardziej komfortowe dla wszystkich użytkowników dróg.

Obecne prace:

W Śródmieściu dobiegają końca dwa remonty: wymiana nawierzchni jezdni i chodnika na ul. Dietla na odcinku od ul. Bożego Ciała do ul. Starowiślnej oraz remont zatoki autobusowej na alei Słowackiego (przy ul. Karmelickiej).

 Trwa wymiana nawierzchni tłuczniowej na ulicach Malinowej, ul. Grabczaka i ul. Chełmońskiego. Natomiast na ul. Doktora Twardego, na skrzyżowaniu ul. Opolskiej i Mackiewicza, skrzyżowaniu ul. Łokietka i ul. Gaik oraz przy ul. Opolskiej (przy stacji Statoil) – kładzione są nowe chodniki z obniżonymi krawężnikami na przejazdach rowerowych. Prace trwają obecnie także na ul. Czarnowiejskiej, gdzie na odcinku od ul. Konarskiego do ul. Urzędniczej i od nr 97 do al. Kijowskiej, wymieniany jest stary chodnik. Wszystkie te zadania najprawdopodobniej zakończą się w czerwcu.

Na Zwierzyńcu  na ul. Prusa trwa remont chodnika i okienek drzew; na ul. Starowolskiej utwardzane są pobocza. Na ul. Pylnej, ul. Zygmunta Starego, ul. Emaus, ul. Zakamycze i ul. Skibowej wymieniana jest nawierzchnia tłuczniowa. Na ul. Kosmowskiej trwa remont nawierzchni w rejonie ul. Rzepichy. Tutaj zakończenie prac przewidziane w połowie czerwca.

W Podgórzu natomiast dobiega końca remont krawężników na Kapelance, a na ul. Jugowickiej – chodnika. Wymieniana jest także nawierzchnia jezdni na ul. Jugowickiej, w rejonie skrzyżowania Gałęzowskiego i Boratyńskiego, na ul. Górskiej, oraz chodnik na ul. Snycerskiej (odcinek od ul. Prostej do Gersona). Dobiega końca remont nawierzchni  jezdni na ul. Konopnickiej (rejon Ronda Matecznego w kierunku mostu Grunwaldzkiego). Na ul. Pod Kopcem kończy się remont nawierzchni i chodnika.

W Nowej Hucie obecnie prowadzona jest wymiana chodnika wewnątrz osiedla Zielonego, nawierzchni ścieżki rowerowej na al. Jana Pawła II oraz remont nawierzchni jezdni i chodnika na ul. Pokrzywki.

Info ZIKiT