Komunikacja zastępcza na trasie do Wieliczki

Komunikacja zastępcza na trasie do Wieliczki

Jak informują Małopolskie Koleje w związku z pracami przy wymianie słupów trakcyjnych na odcinku Kraków Bieżanów – Wieliczka Rynek Kopalnia od 16 czerwca od godz. 7:00 do dnia 18 czerwca do godz. 22:00 za pociągi SKA 1 zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa w następującym układzie:

– W dniu 16 czerwca w godzinach 7:00-12:00 z uwagi na wyłącznie z użytkowania części stacji Kraków Bieżanów pociągi będą kończyć i zaczynać bieg na stacji Kraków Płaszów. Na odcinku Kraków Płaszów – Wieliczka Rynek Kopalnia kursować będzie autobus zastępczy.

– Od dnia 16 czerwca od godziny 12:00 do dnia 18 czerwca do godziny 22:00 pociągi będą kończyć i rozpoczynać bieg na stacji Kraków Bieżanów. Na odcinku Kraków Bieżanów – Wieliczka Rynek Kopalnia będzie kursował autobus zastępczy.

Ponadto z uwagi na kontynuację prac w godzinach nocnych w dniach od 20 czerwca do 8 lipca pierwszy pociąg z Wieliczki Rynek Kopalnia (poc. 33600/1 odjazd o 4:09) będzie analogicznie jak w dniach 17-18 czerwca rozpoczynać bieg na stacji Kraków Bieżanów, natomiast na odcinku Wieliczka Rynek Kopalnia – Kraków Bieżanów będzie zastąpiony autobusem drogowym. Pociąg ten będzie w tym okresie wyjątkowo odjeżdżał z peronu 1 stacji Kraków Bieżanów (tj. z tego, przy którym zatrzymują się pociągi z i w kierunku Tarnowa).

Zastępcza komunikacja autobusowa będzie zatrzymywać się w następujących lokalizacjach:

  • Kraków Płaszów: Plac Braci Dudzińskich (obok dworca)
  • Kraków Prokocim: Przystanek autobusowy – Prokocim Rynek
  • Kraków Bieżanów: Plac przy stacji kolejowej (obok kładki)
  • Kraków Bieżanów Drożdżownia: Przystanek autobusowy – Bieżanów Drożdżownia PKP
  • Wieliczka Park:

– w kierunku Krakowa: Zatoka na ulicy Dembowskiego przy stacji kolejowej (obok apteki)

– w kierunku Wieliczki: Przystanek autobusowy przy stacji kolejowej (naprzeciwko dworca)

  • Wieliczka Rynek-Kopalnia: Parking przy stacji kolejowej

UWAGA! Autobusy zastępcze nie będą obsługiwały przystanku Wieliczka Bogucice.

Prosimy każdorazowo zwracać uwagę na komunikaty megafonowe na stacjach.

3) W dniach 16-18 oraz 21 czerwca z uwagi na ograniczoną przepustowość odcinka Kraków Główny – Kraków Płaszów pociągi 33718/9 rel. Kraków Lotnisko odj. 9:48 – Kraków Główny przyj. 10:05 / odj. 10:08 – Wieliczka Rynek Kopalnia przyj. 10:34 oraz 33624/5 rel. Wieliczka Rynek Kopalnia odj. 10:41 – Kraków Główny przyj. 11:06 / odj. 11:07 – Kraków Lotnisko przyj. 11:24 będą kursować w skróconej relacji tj. Kraków Lotnisko – Kraków Główny i Kraków Główny – Kraków Lotnisko.

Info: malopolskiekoleje.pl