Piknik pod hasłem „Dobry uczynek – kochaj życie”

Piknik pod hasłem „Dobry uczynek – kochaj życie”

W sobotę 24 czerwca w godz. 12–18 nad Zalewem Nowohuckim odbędzie się piknik pod hasłem „Dobry uczynek – kochaj życie”, podczas którego będzie można oddać krew i wspomóc Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego. Wydarzenie organizuje Klub Honorowych Dawców Krwi w Krakowie.

Pieniądze, które uda się zebrać podczas akcji, zostaną przeznaczone na zakup sprzętu specjalistycznego. To nie pierwsza współpraca między klubem a szpitalem. Rok temu krwiodawcy zorganizowali zbiórkę pieniędzy na paczki mikołajowe dla małych pacjentów szpitala.

W trakcie pikniku lekarze i pielęgniarki z „Żeromskiego” będą do usług mieszkańców Nowej Huty. Nad zalew przybędą interniści, kardiolodzy, którzy odpowiedzą na każde pytanie pacjentów. Poza konsultacjami planujemy również przeprowadzenie badań i pomiary cukru, ciśnienia itd. Będzie można się również dowiedzieć o aktualnych akcjach bezpłatnych badań organizowanych w szpitalu.

Najważniejszym punktem programu będzie jednak zbiórka krwi. Niedobór krwi w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w okresie urlopów to problem powtarzający się każdego roku. Wakacje to moment najtrudniejszy. Zdarzają się sytuacje odwoływania planowanych operacji z powodu braków odpowiedniej grupy krwi w placówkach leczniczych.

info: UMK