Sprawcy napaści zostali ujęci przez poszkodowanego i świadka zdarzenia

Sprawcy napaści zostali ujęci przez poszkodowanego i świadka zdarzenia

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Jadący autobusem 21-letni pasażer wysiadł na przystanku autobusowym na ul. Szwedzkiej w Krakowie.  Zorientował się, że podczas jazdy był obserwowany przez dwóch nieznanych mu mężczyzn, którzy wysiedli za nim. Nagle podbiegli do niego i zaczęli go bić. Chłopak próbował się bronić  – ale bezskutecznie. Jeden z atakujących wyciągnął z jego odzieży telefon komórkowy. W tym samym czasie jezdnią przejeżdżał rowerzysta. Poszkodowany zaczął krzyczeć – prosząc o udzielenie pomocy. Świadek zdarzenia telefonicznie wezwał na miejsce Policję – czym spłoszył agresorów.

Jednak pobity chłopak zdołał chwycić jednego z nich – przytrzymując go do czasu przyjazdu patrolu Policji. Natomiast rowerzysta – świadek rozboju ruszył za drugim z napastników. Zauważył go w jednym z osiedlowych sklepów. Poinformował o tym fakcie interweniujących funkcjonariuszy, którzy przybyli na miejsce przestępstwa. Policjanci z V Komisariatu Policji zatrzymali sprawców rozboju.  To dwaj bracia w wieku 35 i 40 lat.

Obaj byli już karani za kradzieże i rozboje. Kolejny raz usłyszeli zarzuty rozboju (art.280 kk) – za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Podejrzani zostali objęci dozorem policyjnym. Telefon został odzyskany i przekazany właścicielowi.

Info: KWP