Udawały głuchonieme i wyłudzały pieniądze od przechodniów

Udawały głuchonieme i wyłudzały pieniądze od przechodniów

Oszustki zaczepiały przechodniów, nachalnie domagając się datków. Aby uwiarygodnić swoje działania, obie sprawczynie udawały że są głuchonieme. Zainteresowanym, pokazywały jakąś legitymację i segregator, w którym rzekomo gromadziły dane darczyńców. Jeden przechodniów  wykazał się jednak dużą czujnością.  Mężczyzna został  zaczepiony przez oszustki  i nachalnie nakłaniany do przekazania pieniędzy.

Kiedy poprosił o kartę z segregatora zauważył, że nie posiada ona żadnej  numeracji i to wzbudziło jego podejrzenia. Postanowił  więc stanąć  z boku i obserwować rozwój sytuacji. Niedługo potem  głuchonieme kobiety zostały same i zaczęły… rozmawiać ze sobą.  To tylko potwierdziło  podejrzenia mężczyzny, że ma do czynienia z oszustkami. Na miejsce został wezwany patrol Policji,  a funkcjonariusze zabrali kobiety do I Komisariatu Policji w Krakowie.

36-latka oraz jej 43-letnia koleżanka są obywatelkami Rumunii. Obie usłyszały zarzuty usiłowania oszustwa (art.286 KK) za co grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają ile osób zostało oszukanych przez podejrzane.