Uratowano psa zamkniętego w samochodzie w Wolbromiu

Uratowano psa zamkniętego w samochodzie w Wolbromiu

Wczoraj 29.06.2017 roku funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Wolbromiu uratowali małego yorka. Nieodpowiedzialny właściciel pozostawił swoje zwierzę w zamkniętym samochodzie. Na szczęście znalazła się osoba, która w porę zareagowała i o sytuacji  powiadomiła Policję.

Do zdarzenia doszło na parkingu na ulicy Mariackiej w Wolbromiu. Przechodząca w pobliżu pojazdu kobieta, zauważyła jak w samochodzie skamla i biega mały piesek. Drzwi i okna w aucie były pozamykane,  a  temperatura na zewnątrz bliska była 30 stopni Celsjusza.  Zaniepokojona sytuacją  kobieta zadzwoniła na Policję i powiadomiła o zdarzeniu. Kiedy  funkcjonariusze przyjechali na miejsce, pies był osłabiony i wycieńczony. Dalsze oczekiwanie na jego wściela zagrażało życiu zwierzęcia. Gdy policjanci wybili szybę w tylnych drzwiach, z wewnątrz pojazdu buchnęło gorące powietrze, a piesek od razu podszedł do okna, by zaczerpnąć nieco chłodniejszego powietrza. Funkcjonariusze podali mu wodę i wezwali lekarza weterynarii. Okazało się,  że dalsze pozostawienie psa w takich warunkach zagrażało jego życiu.

Apelujemy, aby w żadnym przypadku  nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt. Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie chwilę, nie zostawiajmy swoich pociech samych.. Przez brak rozwagi możemy mieć na sumieniu czyjeś zdrowie, a nawet życie. 

Nie bądźmy obojętni! Gdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu poinformujmy o wszystkim policję dzwoniąc pod numer tel. alarmowego 997 lub 112. Policjanci zwracają szczególną uwagę na takie sytuacje.

Pamiętajmy też o tym, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że dłuższe pozostawanie psa w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających wydostanie go z pojazdu – włącznie z wybiciem szyby.

Zwracamy się również z prośbą do osób postronnych, aby chcąc zapobiec tragicznym konsekwencjom bezmyślności reagowały na tego rodzaju przypadki powiadamiając odpowiednie służby.