Zapraszamy na otwarcie Pasieki Uniwersyteckiej

Zapraszamy na otwarcie Pasieki Uniwersyteckiej

Pasieka Uniwersytecka będzie składała się z dwudziestu pięciu rodzin pszczelich. Ule znajdą się w trzech miejscach: pięć w Ogrodzie Botanicznym UJ, pięć na dachu budynku Wydziału Chemii UJ przy ul. Ingardena 3, a piętnaście w Polance Hallera. 

O godz. 11. 00 rozpoczną się warsztaty dla dzieci poprowadzone przez Akademię Pszczelarza. Zajęcia będą bezpłatne, a skierowane są do uczniów szkół podstawowych (klasy 0-6). Z uczestnikami spotkają się prawdziwi pszczelarze posiadający duże doświadczenie w kontaktach z dziećmi i młodzieżą.  Podczas zajęć „Poznajemy pszczele obyczaje” dzieci wspólnie z pszczelarzem przygotują się do wizyty w pasiece, rozpalą podkurzacz, ubiorą pszczelarskie stroje ochronne i odwiedzą rodzinę pszczelą. Uczestnicy zobaczą na żywo wnętrze ula, plastry woskowe, produkty pszczele zgromadzone w komórkach, rodzące się młode pszczoły, trutnie i wraz z pszczelarzem będą poszukiwać królowej rodziny pszczelej.

Dzieci poznają również wybrane elementy pracy pszczelarza, podstawowe narzędzie i urządzenia wykorzystywane w tej profesji. Zasygnalizowane będą również zagrożenia, jakie napotykają pszczoły w dzisiejszym świecie. Uczestnicy dowiedzą się również jak postępować w przypadku użądlenia przez owady.

Każde dziecko otrzyma certyfikat małego pszczelarza oraz słoiczek miodu.​

Od godz. 10.00 do godz. 12.00 będzie możliwość bezpłatnego zwiedzania Ogrodu Botanicznego UJ.

Data: 01.07.2017
Czas rozpoczęcia: 10.00, 11.00 warsztaty dla dzieci „Poznajemy pszczele obyczaje”
Miejsce: Ogród Botaniczny UJ, ul. Kopernika 27
Źródło: uj.edu.pl