Bezpłatny parkobus – wybierz się w podróż!

Bezpłatny parkobus – wybierz się w podróż!

W najbliższą sobotę zaplanowano wyjazd z przystanku Krowodrza Górka punktualnie o 10.00. Po 35 minutach pojazd dojedzie do parku Bednarskiego. Warto zaznaczyć, że przejazd parkobusem jest bezpłatny. Na miejscu organizatorzy zapraszają na spacer przyrodniczy z przewodnikiem Mikołajem Korneckim. Można pobrać również specjalną aplikację Kraków w Zieleni i zwiedzić park korzystając z gry „Podgórze wczoraj i dziś”.

W ramach akcji „Zatrać się w ZIELENI” w każdą sobotę lipca w parku Bednarskiego odbywa się również piknik. Na mieszkańców czekać będzie na miejscu mnóstwo atrakcji oraz przepyszne jedzenie.

Parkobus da mieszkańcom Krakowa możliwość poznania parków nie tylko tych z najbliższej okolicy. Będzie on kursował na wyznaczonych trasach zabierając mieszkańców jednej części Krakowa do parku na drugim końcu miasta. W miejscu docelowym można spędzić czas w pięknych okolicznościach przyrody, tak jak się ma na to ochotę. Może to być spacer, wypoczynek na kocu czy udział w spacerze przyrodniczym, podczas którego będzie można poznać wyjątkowość odwiedzanego miejsca, usłyszeć o ciekawostkach dotyczących chociażby fauny i flory. Da to możliwość krakowianom na zapoznanie się z miejscami, które są bardzo ważnymi punktami na mapie Krakowa, ale nie dla wszystkich powszechnie znanymi.

Zapoznaj się z parkobusowym rozkładem jazdy i zwiedzaj krakowskie parki!

Info UMK