Bronowice zyskały drugie Centrum Aktywności Seniorów

Bronowice zyskały drugie Centrum Aktywności Seniorów

29 czerwca w Bronowicach otwarto drugie Centrum Aktywności Seniorów. Otwarcie miało charakter oficjalny, bo placówka rozpoczęła swoją działalność już 1 czerwca. Mieści się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 przy ul. Na Błonie 15b (wejście od strony boiska Orlik), a prowadzi ją Stowarzyszenie „Seniorzy Razem”.

Centra Aktywności Seniorów to miejsca spotkań, integracji i aktywizacji osób starszych. Seniorzy mogą tu poszerzać swoją wiedzę, nabywać nowe umiejętności, dzielić się doświadczeniami i miło spędzać czas. Mieszkańcy Bronowic od dwóch lat korzystają z oferty CAS-u „Źródło”, prowadzonego przez Stowarzyszenie „Lajkonik” (ul. Bandtkiego 19). Teraz, wraz z otwarciem nowej placówki, oferta skierowana do starszych mieszkańców dzielnicy znacznie się poszerzy.

CAS „Seniorzy Razem” organizuje m.in. spotkania integracyjne, w tym międzypokoleniowe (dysponuje kawiarenką), zajęcia manualne, gimnastyczne, kursy komputerowe, warsztaty z wiedzy obywatelskiej, nordic walking, zajęcia z muzykoterapii i tenisa stołowego. 

Harmonogram zajęć