Wypadek na Zakrzówku

Wypadek na Zakrzówku

Wczoraj po godzinie 18:00 Straż Pożarna otrzymała  zgłoszenie o upadku osoby do wody z półki skalnej na terenie zalewu Zakrzówek. Do działań zadysponowano strażaków, Specjalistyczną Grupę Wodno-Nurkową, Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego oraz Oficera Operacyjnego. Po dojeździe na miejsce działań pierwszych zastępów stwierdzono, że w odległości ok 200m od bazy nurkowej leży na kamienistym brzegu mężczyzna.

Przy użyciu łodzi dotarto do poszkodowanego, wstępnie zaopatrzono go i przetransportowano na teren bazy nurkowej. Dodatkowo ratownicy z Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego skontrolowali miejsce upadku oraz teren przyległy w celu wykluczenia kolejnych osób poszkodowanych.

Poszkodowanego młodego mężczyznę przytomnego z obrażeniami kończyn przekazano przybyłemu na miejsce działań Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W wywiadzie z bezpośrednimi świadkami zdarzenia ustalono, że do wody spadła tylko jedna osoba natomiast osoby jej towarzyszące w sposób bezpieczny opuściły teren zalewu przed przyjazdem służb. 

Info i Foto PSP Kraków