Zrób bezpłatną kolonoskopię!

Zrób bezpłatną kolonoskopię!

Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie prowadzi bezpłatne badania kolonoskopii u pacjentów po 50. roku życia. Zaprasza również na konsultacje lekarskie. Rejestrować się można codziennie w godz. 8.00-14.00, telefonicznie (12 622 95 53), mailowo ([email protected]) lub bezpośrednio w rejestracji szpitalnej (os. Na Skarpie 66).

Do badań kwalifikują się osoby:

  • w wieku 50-65 lat bez objawów raka jelita grubego,
  • w wieku 40-65 lat bez objawów raka jelita grubego, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego,
  • w wieku 25-65 lat pochodzące z rodziny HNPCC lub FAP: w tym przypadku konieczne jest potwierdzenie z Poradni Genetycznej.

Do badań nie są kwalifikowane osoby, które miały wykonaną kolonoskopię w ciągu ostatnich 10 lat. Rak jelita grubego to jeden z bardziej podstępnych nowotworów. Szanse na jego wyleczenie są spore, ale pod warunkiem, że wykryty zostanie we wczesnym stadium, dlatego ważne jest badanie kontrolne. Nie zwlekaj i zrób bezpłatna kolonoskopię! Kolonoskopia to obejrzenie „od środka” całego jelita grubego za pomocą giętkiego instrumentu wprowadzonego przez odbyt. Do badania trzeba odpowiednio oczyścić jelito; dokładnej instrukcji lekarz udzieli po ustaleniu terminu badania. Badania finansowane są przez Ministerstwo Zdrowia.

Info UMK