Włamał się do auta na ul. Opolskiej i ukradł radio bo chciał go zamontować u siebie

Włamał się do auta na ul. Opolskiej i ukradł radio bo chciał go zamontować u siebie

Włamał się do samochodu i ukradł radioodtwarzacz bo chciał go zamontować w swoim aucie. Policjanci z III Komisariatu Policji zatrzymali sprawcę.

Pod koniec ubiegłego tygodnia, do III Komisariatu Policji w Krakowie zgłosił się mieszkaniec ul. Opolskiej, któremu w nocy włamano się do samochodu i ukradziono radioodtwarzacz. Jak twierdził pokrzywdzony, swoje Audi zostawił  wieczorem na parkingu koło bloku, a gdy przyszedł rano  brakowało fabrycznie montowanego radia o wartości 2 tys. złotych.  Analizując prowadzoną sprawę policjanci  ustalili, że tej samej nocy (około godz. 4 nad ranem ) w niedalekiej odległości od miejsca zdarzenia, policjanci legitymowali pewnego mężczyznę, jadącego  takim samym samochodem jak ten, do którego się włamano. Podczas legitymowania okazało się, że człowiek ten nie posiada przy sobie  dokumentów uprawniających do kierowania pojazdem , a jest osobą bardzo dobrze znaną policjantom, gdyż był wielokrotnie zatrzymywany jako sprawca kradzieży z włamaniem, oraz kradzieży pojazdów (po tej interwencji policjanci przygotowywali dokumentację niezbędną do sporządzenia wniosku o ukaranie za popełnione wykroczenia).

Policjanci kryminalni postanowili sprawdzić czy pojawienie się tego mężczyzny w okolicy było przypadkowe czy też może miało związek z ujawnioną nad ranem kradzieżą z włamaniem do samochodu.   Ich trop okazał się trafny. W wyniku przeprowadzonych czynności  odzyskano skradzione radio a także zabezpieczono  inne mogące również pochodzić z przestępstwa. Zatrzymany mężczyzna przyznał się do kradzieży z włamaniem do  samochodu i jeszcze tego samego dnia zostały mu przedstawione zarzuty.

Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.