Trzy cykliczne spotkania w NCK

Trzy cykliczne spotkania w NCK

Zapraszamy na kolejne medyczne porady, recital barda „Piwnicy pod Baranami” i spotkanie w Klubie Super Mama.

16 listopada (czwartek), g. 18.00, sala kameralna 203

Zdrowie i medycyna – Tarczyca: co warto o niej wiedzieć w zdrowiu i chorobie

wykład  prof. Dorota Pach

Spotkanie poświęcone będzie znaczeniu tarczycy w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Omówione zostaną najczęstsze przyczyny zaburzeń funkcji tarczycy (nadczynność i niedoczynność) oraz struktury (wole guzkowe tarczycy). Podjęty będzie także problem znaczenia oceny funkcji tarczycy przed planowaną ciążą i w czasie jej trwania.

Bilet – 2 zł

 

21 listopada ( wtorek), g. 18.00, Scena NCK

  1. Salon Literacko Muzyczny

„Spójrz na mnie Europo” – wieczór autorski Leszka Wójtowicza

prowadzenie – Basia Stępniak-Wilk

Na recital składają się piosenki poświęcone legendarnym postaciom „Piwnicy pod Baranami” – Piotrowi Skrzyneckiemu, Janinie Garyckiej i Wiesławowi Dymnemu, a także te najnowsze, trafnie opisujące dzisiejszą rzeczywistość, jak chociażby przewrotna „Wieża paradoksów”, „Rocznica”, „Nasz lunapark”, „Choćby się zatrząsł dom”, czy bardzo gorzkie pieśni – „Śpiewałem Tobie”, „Kiedy pojawia się ciemność”, czy „Władca fraktali”.

Leszek Wójtowicz – związany od lat z „Piwnicą pod Baranami” poeta, pieśniarz, gitarzysta i kompozytor, nazywany przez Piotra Skrzyneckiego „Piwnicznym bardem”.

Bilet – 2 zł

 

 

22 listopada (środa), g. 10.30, sala kameralna 203

Klub Super Mama – Jak rodzice budują poczucie wartości dziecka

wykład psycholog Marii Apanasowicz

Co daje poczucie wartości i czy jest w ogóle potrzebne? Jak wspomagać dziecko w budowaniu własnego ja? Co powinien robić opiekun? Podczas wykładu psycholog przybliży samo pojęcie wartości wewnętrznej oraz pokaże jak istotne znaczenie dla jej rozwoju mają rodzice i opiekunowie. Postawione zostaną ważne i niejednokrotnie trudne pytania, na które psycholog postara się znaleźć odpowiedzi wraz z uczestnikami spotkania.

Na wykład zapraszamy wraz dziećmi.

Bilet – 1 zł

 

Informacje i zamówienia:

Biuro Organizacji Widowni – tel. 12 644 02 66 wew. 55

e-mail: [email protected]