Koncerty w Teatrze Variete

Koncerty w Teatrze Variete

Koncerty w Krakowskim Teatrze Variete zapowiada się atrakcyjnie. Noworoczna koncertowa odsłona Teatru to:  Queen Tribute , Mateusz Pospieszalski „Quintet” oraz Jaromir Novawica „Poruba”.

Queen Tribute– Nieśmiertelne przeboje grupy Queen w wykonaniu gwiazd musicalu „Rapsodia z Demonem” z warszawskiego Teatru Rampa staną na scenie VARIETE w Nowym Roku! Wystąpią przed Państwem: Kuba Molęda, Jakub Wocial oraz Sebastian Machalskiw towarzystwie czołowych polskich muzyków – Michała Sitarskiego, Pawła Grudniaka, Michała Polubca, Adama Krama i Jana Stokłosy (kierownictwo muzyczne). Musical „Rapsodia z Demonem” to największy przebój Teatru Rampa w ostatnich latach. Ponadczasowe, genialne utwory Freddiego Mercury’ego w mistrzowskich aranżacjach Jana Stokłosy zabrzmiały na tej scenie już ponad 80 razy. Teraz chcemy, by usłyszeli je wielbiciele Queen w całej Polsce. One Vision, Who wants to live forever, Don’t stopme now, Another one bites the dust, I want it all czy We will rock you – to zaledwie początek długiej listy niezapomnianych utworów, które usłyszą Państwo podczas trasy koncertowej.  Fani „Rapsodii…”oraz muzyki zespołu Queen nie wyjdą z koncertu zawiedzeni – wykonamy nowe aranżacje, stworzone specjalnie do tego koncertu oraz niewykorzystane w spektaklu hity.Światowy poziom i mnóstwo emocji – to gwarantuje marka Broadway w Polsce!! Nade wszystko – pasja.

Na TRIBUTE TO QUEEN zapraszamy 26,27 i 28 stycznia 2018 r.

Mateusz Pospieszalski- To pierwsza od 2013 roku płyta Mateusza Pospieszalskiego, wówczas ukazał się „Mój biegun” z muzyką do filmu Marcina Głowackiego. Saksofonista i wokalista Voo Voo własnym nazwiskiem sygnował już kilka albumów m.in. „empe3”, „Pamiętnik z Powstania Warszawskiego”, „Matika” z muzyką filmową, muzykę teatralną do „Zimowej opowieści” Szekspira, a także „Kolędy” solo, zagrane na kilku instrumentach dętych. Nowy album zatytułowany „Tralala” jest najbardziej zbliżony do tego co Mateusz zaprezentował na płycie „empe3”, czyli do swobody w traktowaniu tematu utworu, jego folkowo-jazzowej interpretacji. Zespół, który tu usłyszymy ma jednak zupełnie inny skład: jego trzon stanowią ojciec i syn, czyli Mateusz i Marek Popieszalscy, śpiewa sam Mateusz, a także Barbara Pospieszalska. Na kontrabasie gra pochodzący z Częstochowy, a robiący już międzynarodową karierę Max Mucha, na perkusji słyszymy świetnego młodego berlińczyka Moritza Baumgartnera. Album „Tralala” powstał w trakcie czterech sesji w trójkowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej , pod czujnym uchem Jacka Gładkowskiego. „Ta płyta to kwintesencja moich pragnień estetycznych, utwory mają konstrukcję piosenki, melodię i tekst, ale nie lubię być ograniczany formą” – tak Mateusz Pospieszalski opisuje swój nowy album. Do dwóch kompozycji słowa napisał Wojciech Waglewski, do kolejnych dwóch Bartek Kudasik z zespołu Zakopower, a po jednej Adam Nowak z Raz Dwa Trzy i Jacek Bieleński, „swobodny człowiek z Łodzi”. Dwa teksty są autorstwa Mateusza, co nie dziwi, gdyż on sam określa płytę jako bardzo osobistą, poruszającą tematy dotyczące każdego z nas. Jej obrazu jako całości dopełniają trzy utwory instrumentalne. Album „Tralala” kwintetu Mateusza Pospieszalskiego ukaże się na przełomie stycznia i lutego. Będzie promowany na trasie koncertowej zaplanowanej na luty, marzec i maj.

Na koncert zapraszamy 7 lutego 2018 o godz. 19:00

Jaromir Nohavica „Poruba”- Polska trasa Jaromira Nohavicy nie mogła obejść się bez przystanku w VARIETE! Od wydania ostatniego albumu pt. „Tak mě tu máš” w 2012 roku upłynęło już pięć lat. Teraz Jaromir Nohavica przedstawia swoje nowe, autorskie dokonanie o wymownym i oryginalnym tytule „Poruba”. Jest to nazwa ostrawskiej dzielnicy, z którą łączy go wiele wspomnień i gdzie wszystko się w jego życiu zaczęło: pierwsze miłości, przyjaźnie, znajomości, ale także awantury i szykany. W Porubie miało również miejsce jego pierwsze, publiczne wystąpienie na festiwalu Folkowa Karuzela. Teksty na nowym albumie przywołują te wspomnienia i bardzo trafnie opisują ówczesną rzeczywistość. Komentowane z wielkim wyczucim i lekkością niezmienne, zweryfikowane przez czas prawdy i doświadczenia okazują się po latach wciąż aktualne i dojmujące. Rytmiczne, poruszające, niemal hiphopowe teksty z przebojowymi ambicjami przeplatają się z pieśniami nostalgicznymi, pełnymi emocji, skłaniającymi do zadumy. Wiele z nich ma szansę stać się prawdziwymi hitami, oczekiwanymi przez słuchaczy na koncertach.Do pracy nad albumem Jarek zaprosił swojego długoletniego koncertowego partnera – polskiego akordeonistę Roberta Kuśmierskiego oraz znakomitego perkusistę Pavla Plankę. Nowa „Poruba” jest już gotowa i mamy nadzieję, że 13 pieśni autorstwa Jarka Nohavicy, które zawiera, sprawią wielką radość wszystkim jego fanom. Polskie wydanie płyty, na której znajduje się jedna piosenka wykonana po polsku, ukazała się w sprzedaży 17 listopada.

Zapraszamy na koncert Jaromira Nohavicy – 3 i 4 marca 2018 r. godz. 19:00.