Mężczyzna śmiertelnie zatruł się tlenkiem węgla

Mężczyzna śmiertelnie zatruł się tlenkiem węgla

Wczoraj około godziny 20:40 do ratowników wpłynęło zgłoszenie o zatruciu tlenkiem węgla jednego z mieszkańców domu jednorodzinnego w miejscowości Jerzmanowice. Na miejsce natychmiast zadysponowano Straż Pożarną.

Po przybyciu na miejsce obecne było już Pogotowie Ratunkowe które udzielało pomocy medycznej poszkodowanemu mężczyźnie, którego znaleziono nieprzytomnego w łazience. Stężenie CO w mieszkaniu wynosiło około 120ppm oraz 220ppm na piętrze.Zarządzono ewakuację pozostających w domu osób do sąsiedniego domu.

Niestety reanimacja nie przyniosła rezultatu, będący na miejscu lekarz stwierdził zgon mężczyzny w wieku 39 lat.

Przybyły na miejsce dodatkowe dwa zespoły ratownictwa medycznego, które udzieliło pomocy 5 pozostałym mieszkańcom w tym dzieciom w wieku 2,3,7 lat. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali zabrani w stanie dobrym do szpitala w celu dalszej hospitalizacji.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomiaru stężenia tlenku węgła w budynku mieszkalnym oraz ewakuacji osób znajdujących się w domu. Dokonano przewietrzenia mieszkania oraz ponownego skontrolowania mieszkania urządzeniami których pomiar nie wykazał obecności tlenku węgla.

 Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.