6 obywateli Ukrainy otrzymało decyzje zobowiązujące do opuszczenia Polski

6 obywateli Ukrainy otrzymało decyzje zobowiązujące do opuszczenia Polski

W wyniku  działań funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, 6 obywateli Ukrainy otrzymało decyzje administracyjne zobowiązujące do opuszczenia Polski.

Dwie Ukrainki zostały skontrolowane w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie. Okazało się, że przekroczyły dopuszczalny czas pobytu w Polsce, w ramach ruchu bezwizowego o 13 dni. Kobiety otrzymały decyzje zobowiązujące do opuszczenia Polski wraz z 6 miesięcznym zakazem ponownego wjazdu do strefy Schengen.Z kolei zakaz wjazdu na rok, otrzymało dwoje obywateli Ukrainy, skontrolowanych na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego w Krakowie-Balicach. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna, byli znani Straży Granicznej. Funkcjonariusze przeprowadzali wcześniej kontrolę legalności zatrudnienia w firmach, w których pracowali cudzoziemcy. Obywatele Ukrainy nie posiadali wymaganych zezwoleń na wykonywanie pracy w Polsce. Tym samym otrzymali decyzje nakazujące opuszczenie RP.

Również   w rejonie autostrady A4  przez strażników granicznych z Rabki-Zdroju, zostali zatrzymani dwaj obywatele Ukrainy. Mężczyźni wjechali do Polski na podstawie wiz krajowych oraz oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcom. Cudzoziemcy nie podjęli jednak zatrudnienia u pracodawców, wskazanych w oświadczeniach. W związku z powyższym obywatelom Ukrainy zostały cofnięte wizy. Cudzoziemców zobowiązano do opuszczenia terytorium RP w terminie 15 dni. Dodatkowo zostali objęci półrocznym zakazem ponownego wjazdu do strefy Schengen.

Info i Foto Straż Graniczna

Polub nasz portal na FACEBOOKU i bądź na bieżąco z wydarzeniami w Krakowie – KLIKNIJ   (Ps Dzięki za LIKE 🙂 )