Klienci sklepu ruszyli za złodziejem

Klienci sklepu ruszyli za złodziejem

Do  zdarzenia doszło kilka dni temu w jednym ze sklepów ogólnospożywczych na terenie III Komisariatu Policji w Krakowie. Według ustaleń policjantów zatrzymany złodziej był pracownikiem zatrudnionym na okresie próbny w sklepie.

Przed godziną 19 mężczyzna zwolnił się – aby wcześniej wyjść do domu i  wyszedł na zaplecze aby się przebrać. Po  czym wychodząc z szatni minął się ze swoim szefem w przejściu.  Ten jednak zauważył, że plik kluczy, z których jeden włożony był do jego szafki kołysze się.

Pomyślał, że ktoś przed chwilą je przekręcał, otwierał drzwiczki. Właściciel sklepu otworzył zatem swoją szafkę, aby sprawdzić czy nic nie zginęło – wtedy zorientował się, że gotówka którą schował w kieszeni kurtki zniknęła.

Zareagował  i próbował uniemożliwić ucieczkę pracownikowi, który chciał wyjść ze sklepu. Doszło do szamotaniny, podczas której sprawca odepchnął właściciela sklepu – a ten przewrócił się na regał z produktami. Z pomocą poszkodowanemu ruszyli inni klienci, którzy pobiegli za złodziejem i tak chwilę później został ujęty.

Policjanci sprawdzili zatrzymanego – okazał się nim 23-letni mieszkaniec Krakowa. Zabezpieczono przy nim plik pieniędzy – w kwocie 7 tysięcy złotych. Złodziej usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Został objęty dozorem policyjnym.