Chciał kupić wycieczkę w biurze podróży – okradł pracownicę

Chciał kupić wycieczkę w biurze podróży – okradł pracownicę

Policjanci w Krakowie zatrzymali 37-letniego złodzieja, który odwracając uwagę jednej z pracownic biura podróży ukradł saszetkę, w  której znajdowało się kilkanaście tysięcy złotych. 

Do zdarzenia doszło w styczniu br. Do jednego z biur podróży mieszczącego się w centrum Krakowa wszedł mężczyzna zainteresowany kupnem wycieczki. Gdy jedna z pracownic zajęła się poszukiwaniem atrakcyjnej oferty dla klienta, ten korzystając z chwili nieuwagi pracownicy sięgnął ręką za biurko i wyciągnął saszetkę z gotówką. 

Pracownica zauważyła kradzież i próbowała zatrzymać złodzieja, jednak ten zdołał uciec. Policjanci przeprowadzili na miejscu zdarzenia oględziny, ustalili również drogę ucieczki sprawcy i rozpoczęły się sprawdzenia miejskiego monitoringu. Zabezpieczone nagrania pozwoliły na ustalenie tożsamości poszukiwanego przestępcy.

W ubiegłym tygodniu poszukiwania zakończone zostały sukcesem. Funkcjonariusze zatrzymali wytypowanego 37-latka. Mężczyzna już wcześniej był karany za podobne przestępstwa. Usłyszał zarzuty kradzieży, za co grozi mu do 5 lat więzienia. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.