Kolejne działa ruchu drogowego policji

Kolejne działa ruchu drogowego policji

W czasie jednodniowych działań, policjanci ujawnili ponad 320 pojazdów poruszających się po drodze w złym stanie technicznym.

We wtorek 27 lutego 2018r. małopolska Policja ruchu drogowego, na terenie całego województwa przeprowadziła działania ukierunkowane na kontrolę busów, autobusów oraz pojazdów ciężarowych.

Podczas działań policjanci skontrolowali 3555 pojazdów, w tym 179 busów i autobusów oraz 1366 samochodów ciężarowych. Ujawniono 328 naruszeń związanych ze złym stanem technicznym kontrolowanych w czasie akcji pojazdów, a w 21 przypadkach nie dopuszczono do dalszej jazdy.

Policjanci sprawdzali bezpieczeństwo przewożonych w busach pasażerów – czy liczba znajdujących się w nich osób jest zgodna z ilością wpisaną w dowodzie rejestracyjnym. Weryfikowali czy kierowcy jadą po trasach, zgodnie z rozkładem jazdy a wymiana pasażerów odbywa się na wyznaczonych przystankach.

W przypadku kontroli pojazdów ciężarowych i autobusów zwracali uwagę na sposób przestrzegania przepisów w zakresie czasu jazdy i postoju, obowiązkowych przerw  i odpoczynku kierowców.

Podczas każdej kontroli badano stan trzeźwości kierującego. W trakcie działań ujawniono 6 kierujących prowadzących pojazd po alkoholu.

Fot. Policja

Polub nasz portal na FACEBOOKU i bądź na bieżąco z wydarzeniami w Krakowie – KLIKNIJ   (Ps Dzięki za LIKE 🙂 )