Okradał pracodawcę, bo… brakowało mu na narkotyki

Okradał pracodawcę, bo… brakowało mu na narkotyki

W poniedziałek w ręce policjantów wpadł 20-letni budowlaniec, który odpowie za włamanie, kradzieże oraz oszustwa.

Sprawca na początku lutego br. rozpoczął pracę w firmie realizującej inwestycję na terenie Krakowa. Nic nie wskazywało, że oprócz świadczenia usług budowlanych, będzie okradał chlebodawcę. Przestępcza działalność 20-latka wyszła na jaw, gdy po minionym weekendzie, ujawniono włamanie do pakamery, znajdującej się na terenie firmy, i kradzież z niej młotowiertarki oraz pilarki spalinowej. W wyniku przeprowadzonej inwentaryzacji, stwierdzono również  brak innych elektronarzędzi, których łączną wartość oszacowano na kwotę 3700 zł.

Policjanci na podstawie drobiazgowej analizy zgromadzonych materiałów, wytypowali, a następnie zatrzymali sprawcę przestępstw, jak również odzyskali wszystkie skradzione przez  niego elektronarzędzia, które „przedsiębiorczy” 20-latek zastawił w lombardzie.

Śledczy przedstawili rabusiowi 7 zarzutów, w tym włamania, kradzieży oraz oszustwa (popełnionego na szkodę właściciela lombardu). Podejrzany tłumaczył swoje naganne zachowanie brakiem pieniędzy na rozrywki oraz … narkotyki.

Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Polub nasz portal na FACEBOOKU i bądź na bieżąco z wydarzeniami w Krakowie – KLIKNIJ   (Ps Dzięki za LIKE 🙂 )