Podziękowanie za bohaterską postawę dla mieszkańca Krakowa

Podziękowanie za bohaterską postawę dla mieszkańca Krakowa

Wczoraj ( tj. 6 marca br.) o godzinie 15.00 w Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie rozpoczęło się uroczyste spotkanie szefa krakowskich policjantów  z mieszkańcem Krakowa , którego bohaterska postawa przyczyniła się do zatrzymania sprawcy napadu rabunkowego.

Do zdarzenia doszło 18 lutego br. w godzinach wieczornych,  w jednym ze śródmiejskich sklepów ogólnospożywczych. Gdy kasjerka została zaatakowana przez napastnika gazem pieprzowym,  przebywający w sklepie klient  bez chwili wahania ruszył z pomocą. Obezwładnił 34-letniego agresora, tym samym  udaremniając mu dokonanie rozboju.

Pisaliśmy o tym zdarzeniu i publikowaliśmy nagranie:

Złodziej zaatakował ekspedientkę gazem. Przypadkowy klient obezwładnił napastnika!

 

Insp. Rafał Leśniak przekazał zaproszonemu gościowi podziękowania za wzorową postawę obywatelską i wręczył mu  list gratulacyjny oraz okolicznościowy upominek. Komendant Miejski Policji w Krakowie skierował do 27-letniego mężczyzny słowa uznania za odwagę oraz sprawność w działaniu. Jednocześnie szef krakowskich policjantów podkreślił, że podobne sytuacje dowodzą, iż skuteczność Policji w znacznej mierze zależy od postaw obywateli