Zabójstwo w Krakowie! Pobił i związał kobietę, a następnie podpalił altankę

Zabójstwo w Krakowie! Pobił i związał kobietę, a następnie podpalił altankę

W ostatni piątek przed godziną 21:00 na numer alarmowy  wpłynęło zgłoszenie o palącej się altance przy ul. Łowińskiego 2 w Krakowie. Do akcji zadysponowano trzy jednostki straży pożarnej. W chwili przybycia strażaków okazało się, że altanka objęta jest całkowicie pożarem. Obecny na miejscu mężczyzna poinformował ratowników, że wewnątrz altany może znajdować się kobieta. Na miejsce wezwano dodatkowe wozy strażackie. 

 Po przeprowadzeniu prac rozbiórkowych pośród pogorzeliska odnaleziono ciało w znacznym stopniu strawione przez ogień

Oględziny na miejscu zdarzenia były prowadzone w dniach 9 i 10 marca br., z udziałem biegłego ds. pożarnictwa.

W wyniku działań policji ustalono, że sprawcą  jest 49 letni Paweł K., który po przedstawieniu zarzutów wyjaśnił, że gdy przebywał w altance, pozbawił przytomności 40 letniego mężczyznę a następnie pobił i związał kobietę z którą wcześniej się znał. Następnie chcąc ich pozbawić życia podpalił altankę. W wyniku pożaru kobieta poniosła śmierć na miejscu a mężczyźnie udało się zbiec i zawiadomić o pożarze Straż Pożarną.

Według sprawcy, dokonał tego czynu bowiem kobieta odmówiła utrzymywani z nim kontaktów.

W dniu 12 marca 2018 roku Sąd Rejonowy dla Krakowa – Nowej Huty, po rozpatrzeniu wniosku prokuratora, zastosował wobec Pawła K. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za ten czyn grozi kara od 12 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności.

Polub nasz portal na FACEBOOKU i bądź na bieżąco z wydarzeniami w Krakowie – KLIKNIJ   (Ps Dzięki za LIKE 🙂 )

Fot Policja

Info PSP/Prokuratura

Interwencja strażników miejskich. W samochodzie znajdowała się zakrwawiona kobieta