Zobacz na co Kraków wydaje pieniądze!

Zobacz na co Kraków wydaje pieniądze!

Miejski budżet 2018 r. bliżej mieszkańca – to główne założenie projektu internetowego „Przejrzyste finanse”, który Gmina Miejska Kraków realizuje wspólnie z firmą SVC Link. Serwis internetowy w przejrzysty i zrozumiały dla każdego obywatela sposób pokazuje, na co rozdzielane są środki publiczne.

Serwis www.przejrzystefinanse.pl to innowacyjna platforma, która w prosty i zrozumiały sposób prezentuje strukturę tegorocznego budżetu miasta Kraków oraz odpowiada na pytanie, jak miasto dysponuje naszymi podatkami. Dowiemy się z niej, jak kształtują się dochody i wydatki Krakowa, a także jak wygląda nominalna kwota partycypacji mieszkańca w budżecie. Interaktywny „suwak” dochodów przeliczy wartość wkładu obywatela do budżetu z tytułu odprowadzania podatku PIT  lub CIT w Krakowie

Istotną częścią portalu jest sekcja inwestycji, gdzie prezentowane są najciekawsze projekty realizowane obecnie w naszym mieście. Każdy obiekt ma krótki opis i galerię zdjęć, uzupełnianą w miarę postępu prac. Zachowując pełną transparentność, przedstawiamy kwoty realizowanych inwestycji wraz z informacją o stopniu wykorzystaniu środków unijnych.

Wszystkich mieszkańców zapraszamy do odwiedzenia profilu Krakowa w witrynie Przejrzyste Finanse!

Info UMK

Fot. Flickr