14-letni chłopiec wiózł samochodem pijanego ojca

14-letni chłopiec wiózł samochodem pijanego ojca

Wczoraj tj. 8 kwietnia 2018 roku około godziny 15.00 funkcjonariusze z komisariatu w Wolbromiu udali się potwierdzić zgłoszenie, o jadącym drogą wojewódzką 783 nietrzeźwym kierowcy, który miał poruszać się samochodem marki Renault. Kiedy doszło do zatrzymania pojazdu, zdziwienie funkcjonariuszy wywołał fakt, że za kierownicą siedział nastoletni chłopiec, a obok niego, jako pasażer, jego ojciec. 14-letni chłopiec kierował samochodem za przyzwoleniem swojego 48-letniego ojca.

Mężczyzna był pijany — badanie wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu. Mundurowi ustalili, że ojciec wyręczył się synem, gdyż w marcu 2018 roku stracił prawo jazdy za prowadzenie po pijanemu. Dodatkowo po sprawdzeniu dokumentów, okazało się, że pojazd, którym jechali nie, miał aktualnych badań technicznych.

Po wykonanych czynnościach syn, jak i ojciec, zostali  przekazani rodzinie. Wkrótce postępowanie 14-latka oceni sąd rodzinny. Natomiast ojca z pewnością czekają konsekwencje karne. Za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo uszczerbku na zdrowiu może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Polub nasz portal na FACEBOOKU i bądź na bieżąco z wydarzeniami w Krakowie – KLIKNIJ   (Ps Dzięki za LIKE 🙂 )