Akcja jak z filmu…Pobili 24-latka i obcięli mu włosy

Akcja jak z filmu…Pobili 24-latka i obcięli mu włosy

13 kwietnia br. dyżurny Komisariatu Policji w Skawinie otrzymał zgłoszenie o pobiciu 24 – letniego mieszkańca gm. Skawina. Policjanci udali się pod wskazany adres. Na miejscu była już obecna załoga pogotowia, która udzielała pomocy poszkodowanemu.

Mundurowi ustalili, że dzień wcześniej /12.04 br./ pokrzywdzony wspólnie ze swoim 23 – letnim znajomym udał się do Krakowa, aby „coś zjeść na mieście”. Po drodze, na prośbę 23 – latka, zabrali jego 18 – letniego kolegę, którego pokrzywdzony wcześniej nie znał. W pewnym momencie obaj polecili mu, aby zjechał w boczną, polną uliczkę i się zatrzymał, pod pretekstem potrzeby fizjologicznej. Wówczas 18 – latek wyszedł z pojazdu, siłą wyciągnął 23- latka zza kierownicy i zaczął go kopać oraz uderzać pięściami po twarzy, drugi mężczyzna podżegał go do takiego zachowania. Następnie jeden z nich obciął część włosów pokrzywdzonemu, a część przypalił. Z relacji pokrzywdzonego wynika, ze grozili mu również zabiciem, podpaleniem domu itp., a także siłą odebrali telefon. Po dotkliwym pobiciu polecili pokrzywdzonemu wsiąść do pojazdu i jechać do bankomatu wypłacić pieniądze. 24- latek czując bezsilność i strach dostosował się do wydawanych poleceń i wypłacił 400 złotych, które następnie przekazał oprawcom. Następnie polecili pokrzywdzonemu jechać pod inne bankomaty, celem wypłacenia kolejnych pieniędzy, lecz wypłaty okazały się już bezskuteczne, wobec czego kazali się odwieźć.

Policjanci, chwilę po otrzymanym zgłoszeniu zatrzymali jednego z podejrzanych – 23- latka, znanego pokrzywdzonemu. W trakcie dalszych czynności, szybko i sprawnie, ustalili tożsamość oraz miejsce przebywania drugiego sprawcy, którego również zatrzymali.

Obaj usłyszeli zarzuty dopuszczenia się przestępstwa wymuszenia rozbójniczego /art. 282 par. 1 kk/. Dodatkowo Prokurator wobec nich zastosował dozór policyjny i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Za popełnione przestępstwo grozi im do 10 lat więzienia.

Polub nasz portal na FACEBOOKU i bądź na bieżąco z wydarzeniami w Krakowie – KLIKNIJ   (Ps Dzięki za LIKE 🙂 )