Interwencja służb na lotnisku – w samolocie awanturowali się pasażerowie

Interwencja służb na lotnisku – w samolocie awanturowali się pasażerowie

Wczoraj późnym popołudniem służba dyżurna Placówki Straży Granicznej w Krakowie – Balicach została poinformowana, że na pokładzie samolotu rejsowego z Dortmundu, znajdują się pasażerowie, którzy awanturują się i nie wykonują poleceń załogi samolotu.

Jak się okazało awanturnikami byli dwaj mężczyźni – obywatele Portugalii.  Na miejsce zdarzenia udali się funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych PSG w Krakowie- Balicach.Z relacji kapitana samolotu wynikało, że cudzoziemcy zachowywali się głośno i agresywnie oraz nie stosowali się do poleceń wydawanych przez członków załogi. Ponadto, pozwalali sobie na niewybredne komentarze w stosunku do żeńskiej części załogi, która jak się okazało znała doskonale język portugalski.

Napastliwi pasażerowie, w asyście funkcjonariuszy ZIS opuścili pokład samolotu i po przewiezieniu do terminalu ukarani zostali grzywną w drodze mandatu karnego gotówkowego w wysokości 300,00 zł każdy – w związku z naruszeniem art. 210 ust. 1 pkt 9 Ustawy Prawo Lotnicze.

Fot i info. SG/ Justyna Drożdż