Chciał zabić swoją rodzinę. Postanowił w nocy podpalić dom

Chciał zabić swoją rodzinę. Postanowił w nocy podpalić dom

Już po kilku godzinach od zdarzenia  myśleniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w nocy podpalił dom. W środku było siedem osób, w tym jego 2-letni syn i była partnerka. Wczoraj 25- letni mieszkaniec Rabki Zdrój usłyszał zarzuty.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (14/15.04.)  około godz. 2:30. Młody mężczyzna zakradł się pod dom i  podpalił przedmioty znajdujące się na tarasie po czym od razu opuścił miejsce zdarzenia. Ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko i nawet pomimo błyskawicznej akcji strażaków, dom niemal całkowicie spłonął. Na szczęście jeden z domowników w porę zauważył płomienie dzięki czemu żadna z osób przebywających w domu nie odniosła obrażeń.

Na miejscu pożaru oprócz strażaków pracowali również myśleniccy policjanci. Podjęte na miejscu czynności oraz praca operacyjna doprowadziły do zatrzymania jeszcze w niedzielę sprawcy podpalenia. Do zatrzymania doszło  poza granicami powiatu myślenickiego.

Ze wstępnego śledztwa wynika, że mężczyzna podpalił dom z premedytacją. Miał konflikt rodzinny ze swoją byłą partnerką, matką jego 2 – letniego dziecka. Prawdopodobnie chciał zabić wszystkich domowników i taki też zarzut (zabójstwa z zamiarem ewentualnym) został mu postawiony. Usłyszał również zarzut spowodowania pożaru, który zagrażał życiu wielu osób. Decyzją Sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.