Seryjny złodziej samochodów został zatrzymany

Seryjny złodziej samochodów został zatrzymany

Policjanci z powiatu krakowskiego zatrzymali 34-letniego mieszkańca Płocka pod zarzutem kradzieży z włamaniem oraz paserstwa trzech pojazdów z terenu powiatu krakowskiego. Wartość samochodów to łącznie blisko 500 000 zł. Zatrzymanemu grozi do 10 lat więzienia.

Pod koniec 2017 r. z prywatnych posesji powiatu krakowskiego zostały skradzione trzy samochody. 30 października ubr. skradziono VW Passat, a 08.11.br. doszło do kradzieży dwóch pojazdów m-ki BMW oraz biżuterii z domu jednorodzinnego. Policjanci ustalili, że w obu przypadkach sprawcy działali metodą tzw. „na śpiocha”, włamując się do domów w porze nocnej. Kiedy domownicy spali dokonywali penetracji wnętrz  i kradli m.in. biżuterię a także  kluczyki wraz z dokumentami od pojazdów zaparkowanych na terenie tych posesji, którymi to kolejno odjeżdżali.

Samochód BMW odnaleźli na swoim terenie policjanci z KPP Płońsk. Mundurowi z Płocka natomiast natknęli się na rozebrany już na części VW Passat.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie przeprowadzili z kolei intensywne czynności w sprawie powyższych kradzieży z włamaniem, zmierzając tym samym do ustalenia tożsamości złodziei. Zgromadzono obszerny materiał dowodowy, z którego wynikało, że jednym ze sprawców  włamań do domów  i kradzieży biżuterii oraz dwóch BMW jest 34 – letni mieszkaniec Płocka. On również dopuścił się paserstwa w stosunku do pojazdu VW Passat.

Niezwłocznie po uzyskaniu tych informacji, we wtorek /17.04 br./, policjanci udali się pod wytypowany adres w Płocku, gdzie miał  przebywać podejrzany. Tego dnia, wczesnym rankiem 34-latek został zatrzymany, zaraz po tym jak wyszedł z mieszkania. Mężczyzna został  przewieziony do KPP w Krakowie, gdzie wykonano dalsze czynności z jego udziałem.

Następnego dnia, 34- latek usłyszał cztery zarzuty – włamania do domu i kradzież biżuterii /art. 279 par 1 kk i art. 276 kk w zw. z art. 11 par. 2 kk w zw. z art. 64 par. 1 kk/, dwa zarzuty  kradzieży pojazdów m-ki BMW /art. 279 par 1 kk w zw,. z art. 64 par 1 kk/, oraz paserstwa VW Passat /art. 291 par. 1 kk w zw. z art. 64 par. 1 kk/. Za popełnione przestępstwa 34 – latkowi grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 18 kwietnia br., krakowski sąd zadecydował o jego tymczasowym areszcie na 3 miesiące.

W dalszym ciągu policjanci ustalają drugiego ze sprawców przestępstw, nie wykluczają również  uzupełnienia zarzutów w stosunku do 34-latka  o kolejne czyny.