Ujęto nietrzeźwego kierowcę na al. 29 Listopada w Krakowie

Ujęto nietrzeźwego kierowcę na al. 29 Listopada w Krakowie

20 kwietnia br. wieczorem, funkcjonariusz policji w czasie wolnym od służby, ujął nietrzeźwego kierującego samochodem m-ki Renault Laguna.

Do zdarzenia doszło na al. 29 Listopada w Krakowie. Gdy policjant  zbliżał się swoim samochodem do skrzyżowania z ul. Opolską, drogę zajechał mu nagle pojazd wyjeżdżający z bocznej ulicy. Mundurowy zdążył  zmienić tor jazdy, unikając tym samym kolizji.

W lusterku wstecznym obserwował jednak  kierowcę Renaulta Laguny , który jechał bez potrzeby na włączonym kierunkowskazie. Policjant zjechał na inny pas ruchu, dał się wyprzedzić i ruszył za obserwowanym pojazdem. W momencie kiedy sygnalizacja świetlna wymusiła zatrzymanie obu pojazdów, policjant wysiadł z auta i udał się do mężczyzny prowadzącego Renault.

Niepewna jazda i wygląd kierowcy słabo zorientowanego w sytuacji, rozwiały wszelkie wątpliwości stróża prawa, co do stanu trzeźwości mężczyzny. Policjant natychmiast zareagował, korzystając z uchylonej szyby, wyłączył w samochodzie silnik i zabrał kartę ze stacyjki, udaremniając mu dalszą jazdę na podwójnym gazie.

O zaistniałej sytuacji mundurowy powiadomił oficera dyżurnego, który błyskawicznie skierował na miejsce patrol. Funkcjonariusze wylegitymowali 62-letniego krakowianina, a także sprawdzili jego trzeźwość. Badanie wykazało, że miał on ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a jego samochód został sholowany na strzeżony parking.

Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.