W Krakowie zatrzymano 59-letniego mężczyznę

W Krakowie zatrzymano 59-letniego mężczyznę

W nocy 16 kwietnia br. policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Fiatem Ducato. W pojeździe oprócz 59-letniego kierowcy znajdowały się jego 45 – letnia żona oraz 55 – letnia szwagierka. Wszyscy zamieszkali na terenie gm. Niepołomice.

Po wylegitymowaniu i sprawdzeniu osób, policjanci, mając podejrzenia, że w pojeździe mogą być przewożone nielegalne wyroby tytoniowe przeszukali Fiata. Jak się okazało przypuszczenia funkcjonariuszy okazały się słuszne, bowiem policjanci znaleźli w samochodzie znaczną ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz krajankę tytoniu zapakowaną w kilka woreczków strunowych. Część towaru była ukryta pod siedzeniami pasażerów, a część w części załadunkowej pojazdu.

W trakcie dalszych czynności policjanci udali się do miejsca zamieszkania małżonków, gdzie dokonali przeszukania zarówno mieszkania, jak i znajdującego się obok pomieszczenia gospodarczego. W pomieszczeniu tym mundurowi ujawnili kolejne partie nielegalnych papierosów oraz krajanki tytoniu. Całość znalezionych wyrobów została zabezpieczona.

59-latek i 45-latka zostali zatrzymani i przewiezieni do KPP w Krakowie, gdzie wykonano dalsze czynności z ich udziałem. Do posiadania znalezionych wyrobów tytoniowych przyznał się mężczyzna. Jeszcze tego samego dnia usłyszał on zarzut przewożenia oraz przechowywania wyrobów akcyzowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy, łącznie w ilości przeszło 100.000 sztuk papierosów różnych marek oraz 14 kg krajanki tytoniu /art. 65 par. 1 kks w zw. z art. 65 par. 3 kks/. Tak duża ilość tych wyrobów, wskazywała na zamiar wprowadzenia ich do obrotu, czym według wyliczeń śledczych mężczyzna mógł doprowadzić do uszczuplenia podatku akcyzowego na kwotę bliską 100 000 zł.

Podejrzanemu, za popełnione przestępstwo skarbowe, grozi kara grzywny oraz pozbawienia wolności nawet do lat 3