Cofnięto im uprawnienia, a i tak prowadzili samochody

Cofnięto im uprawnienia, a i tak prowadzili samochody

Tego samego dnia, na drogach powiatu krakowskiego, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej trzech kierujących posiadających zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo jeden z nich znajdował się pod wpływem alkoholu.

14 maja br. o godz.: 7:00 w Szczyglicach, policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie zatrzymali do kontroli drogowej 54 – letniego mieszkańca Balic, który kierował motorowerem m-ki Romet, pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Tego samego dnia przed godz. 21:00, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, podczas kontroli drogowej w Gaju natrafili na kierującego audi, którym okazał się 68 – letni mieszkaniec Krakowa, wobec którego również została wydana decyzja o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Następnie, po godz. 23:00 w Marszowicach, policjanci z Komisariatu Policji w Słomnikach, zatrzymali do kontroli drogowej 47 – letniego mieszkańca Polanowic, kierującego mercedesem. Okazało się, że mężczyzna nie dosyć, że posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdami, to w dodatku był pijany – badanie alkomatem wykazało 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dwóch z nich odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem pomimo cofnięcia uprawnień /art. 180a kk/, za co grozi do 2 lat więzienia. Trzeci za kierowanie pojazdem pomimo posiadanego zakazu /art. 244 kk/ i dodatkowo za jazdę pod wpływem alkoholu /art. 180 kk/, za co grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.