Kierował ruchem mając w organizmie 0,9 promila

Kierował ruchem mając w organizmie 0,9 promila

Nie Kraków, ale postanowiliśmy newsa umieścić…

14 maja 2018 roku, andrychowski komisariat otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło na jednej z ulic miasteczka. Policjanci pojechali pod wskazany adres i ustalili, że operator koparki nie zachowując należytych środków ostrożności, w trakcie cofania zmusił kierującą volkswagenem do wykonania tzw. manewru obronnego, polegającego na cofaniu skutkującym uderzeniem tylnej części samochodu w przód opla. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi, a jego sprawca (operator koparki) za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem.

Ponadto, w związku z trwającymi na miejscu pracami drogowymi, mundurowi w efekcie dalszych czynności stwierdzili nieścisłości w postaci braku aktualnego planu organizacji ruchu, za co kierownik robót został ukarany mandatem.

Stwierdzono także nieprawidłowości w kierowaniu ruchem drogowym. Realizowali to dwaj mężczyźni nie posiadający do tego uprawnień, ponadto jeden z nich znajdował się w stanie nietrzeźwości, mając w organizmie 0,9 promila. Pierwszy z mich został ukarany mandatem (za czyn z art. 70 kodeksu wykroczeń), natomiast wobec drugiego pracownika, który w stanie nietrzeźwości pełnił czynności związane bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów Komisariat Policji w Andrychowie prowadzi czynności pod kątem art. 180 kodeksu karnego.  Mieszkańcowi powiatu wadowickiego grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.