Mężczyzna uniemożliwił nietrzeźwemu kierowcy dalszą jazdę samochodem

Mężczyzna uniemożliwił nietrzeźwemu kierowcy dalszą jazdę samochodem

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 21 maja 2018 roku około godziny 17.00 w Wieliczce. Z relacji świadka wynikało, że kierujący Seatem skręcając z ulicy Słowackiego w osiedle Asnyka najechał na zaparkowany pojazd Audi a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Zainteresowanie mężczyzny wzbudziły dziwne manewry wykonywane przez kierującego. Mężczyzna podejrzewał, że kierujący autem może być pijany.

Świadek wykorzystując  moment, że kierujący Seatem zatrzymał się na chwilę podbiegł do pojazdu otworzył drzwi od strony pasażera, zaciągnął hamulec ręczny oraz wyciągnął kluczyki ze stacyjki. Podejrzenia zgłaszającego były słuszne. Jak się okazało kierujący był nietrzeźwy, ponadto podróżował z dwoma mężczyznami, którzy także byli pod wpływem alkoholu.

Na miejsce natychmiast został skierowany patrol, który ustalił okoliczności zdarzenia. Przekazany mundurowym 65-latek został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.  Nietrzeźwy odpowie nie tylko za jazdę pod wpływem alkoholu, ale także za spowodowanie kolizji i ucieczkę z miejsca zdarzenia.