Napadli na policjantów w Krakowie

Napadli na policjantów w Krakowie

W nocy z  24 na 25 kwietnia 2018 roku,  patrol Policji podjął interwencję w związku ze zgłoszeniem dotyczącym osób spożywających alkohol i głośno się zachowujących na terenie os. Złotej Jesieni, w pobliżu siedziby Komisariatu Policji VII w Krakowie. 

 W trakcie legitymowania grupy 5 osób funkcjonariusze ustalili, iż jedna z tych osób jest poszukiwany

Gdy funkcjonariusze doprowadzali zatrzymanego do radiowozu-wówczas z pobliskiego bloku wybiegła grupa około 15 osób, która zaatakowała policjantów.

Policjanci byli kopani, szarpani za umundurowanie, a nadto przy próbie zatrzymania jednego z najbardziej agresywnych napastników, jeden z funkcjonariuszy został uderzony butelką w głowę oraz wytrącono mu z ręki i zabrano pałkę służbową.

Kolejny z funkcjonariuszy został uderzony, doznając poważnych obrażeń twarzoczaszki oraz oka. Także trzeci z interweniujących policjantów doznał lżejszych obrażeń ciała. 

         Ostatecznie udało zatrzymać się 6 osób, jednak po weryfikacji zgromadzonego materiału dowodowego postanowiono zarzuty trzem osobom – Bogusławie K., Dawidowi K. oraz Michałowi K., 

Sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec Michała K. i Dawida K., natomiast w stosunku do Bogusławy K. zastosował dozór Policji, zobowiązując ją do stawiennictwa dwa razy w tygodniu we właściwej jednostce Policji.

         Za te czyny grozi im kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.