Pijany kierowca spowodował kolizję i uciekł pieszo z miejsca zdarzenia

Pijany kierowca spowodował kolizję i uciekł pieszo z miejsca zdarzenia

Policjanci z komisariatu w Słomnikach ustalili i zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który zbiegł z miejsca zdarzenia.  26 – latek odpowie za spowodowanie kolizji, jazdę pod wpływem alkoholu i pomimo orzeczonego zakazu kierowania pojazdami.

W poniedziałek (7 maja)  w godzinach popołudniowych patrol policji KP Słomniki udał się do miejscowości Wesoła, gdzie wg zgłoszenia miało dojść do kolizji. Policjanci na miejscu ustalili, że kierowca volvo podczas  wyprzedzania uderzył w nadjeżdżającego z naprzeciwka volkswagena, po czym pozostawiając pojazd uciekł pieszo z miejsca zdarzenia. W volvo pozostał pijany pasażer, który odmówił podania danych osobowych swoich, jak i kierującego. Funkcjonariusze jednak szybko i sprawnie ustalili personalia zbiega i po około 3 godzinach odnaleźli go i zatrzymali. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec gm. Michałowice. W chwili zatrzymania sprawca kolizji miał przeszło 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Trafił na izbę wytrzeźwień.

Okazało się, że to nie był pierwszy raz kiedy mężczyzna pijany wsiadł za kierownicę. Teraz 26 – latek ponownie odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz pomimo posiadanego zakazu prowadzenia pojazdów /art. 178a par. 4 kk/. Odpowie również za spowodowanie kolizji.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a dopuszczenia się tego czynu w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów orzeczonego w związku ze skazaniem za podobne przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat więzienia.