Policjanci zatrzymali 44-letnią kobietę oraz 32- letniego mężczyznę

Policjanci zatrzymali 44-letnią kobietę oraz 32- letniego mężczyznę

Policjanci zarekwirowali ponad 25 tysięcy sztuk papierosów bez akcyzy. Zatrzymali 44-letnią kobietę oraz 32- letniego mężczyznę, którzy je posiadali i przechowywali.

Ponad 1270 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli 7 maja br. W godzinach porannych policjanci w Krakowie, którzy udali się na jeden z nowohuckich placów handlowych, gdzie jak wynikało z posiadanych informacji ma dochodzić do nielegalnego handlu papierosami.

W trakcie wykonywania czynności służbowych funkcjonariusze potwierdzili, że taki proceder faktycznie ma miejsce i dokonali zatrzymania dwóch osób – mieszkańców Krakowa, którzy jak się okazało, już wcześniej zatrzymywani byli za podobne  przestępstwa.

Podczas przeszukania pojazdów, które użytkowane były przez zatrzymane osoby, ujawniono paczki papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymani zostali przewiezieni do komisariatu, gdzie usłyszeli zarzuty przechowywania i  przewożenia nielegalnych papierosów (tj. o czyn z art. 65§1 KKS).

Ze wstępnych wyliczeń wynika, że w przypadku wprowadzenia na rynek takiej ilości papierosów Skarb Państwa straciłby blisko 21 600 złotych. Nielegalne wyroby tytoniowe zostały zabezpieczone, a policjanci ustalają ich pochodzenie. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.