Przyjdź w sobotę na ekologiczny piknik do parku Jordana

Przyjdź w sobotę na ekologiczny piknik do parku Jordana

Rodzinny Piknik Ekologiczny to niepowtarzalna szansa, by krakowianie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu ekologii. Uczestnicy dowiedzą się, jak chronić zieleń, wymienić ogrzewanie na ekologiczne oraz prawidłowo sortować odpady i dlaczego nasze działania są tak cenne dla otoczenia. Spotkanie będzie dobrą okazją, by zwiększyć „naszą ekologiczną świadomość”.

Zaplanowane atrakcje skierowane będą szczególnie do rodzin z dziećmi. Najmłodsi uczestnicy pikniku będą mogli uczyć się poprzez zabawę, a ich opiekunowie będą mieli szansę na odwiedzenie stoisk współorganizatorów pikniku, na których zasięgną wszelkich informacji, m.in. z zakresu wymiany ogrzewania na proekologiczne oraz obowiązujących przepisów z zakresu wycinki drzew. Zainteresowani będą mogli dowiedzieć się, jak złożyć wniosek o wymianę pieca węglowego na ogrzewanie ekologiczne, jak otrzymać dofinansowanie do poniesionych kosztów kwalifikowanych, a także w jaki sposób ubiegać się o pomoc na dofinansowanie zwiększonych kosztów grzewczych lokalu związanych z trwałą zmianą systemu ogrzewania.

W trakcie pikniku zarówno mali, jak i duzi będą mogli liczyć na świetną zabawę na powietrzu oraz aktywnie spędzony czas w rodzinnym gronie. W programie są m.in. występy dzieci i młodzieży z krakowskich domów kultury, gra „Gram w Zielone Miasto” dla rodzin (z nagrodami), zabawy i konkursy dla dzieci, konkurs biegów na czas dla dzieci (z nagrodami).

Rozdane zostaną rośliny pyłolubne (pyłochłonne), które doskonale nadają się do hodowania w mieszkaniach. Organizatorzy zwrócą szczególną uwagę na wpływ jakości powietrza na zdrowie i samopoczucie. Będzie można lepiej zrozumieć, ale też i docenić, jak doskonałymi i cennymi tworami są drzewa transportujące wodę i składniki mineralne z gleby do najdalej wysuniętych gałęzi.

Nowością tegorocznego pikniku będzie wspólna nauka tańca EKO-ZUMBA, w której będą mogli wziąć udział wszyscy chętni, zarówno dzieci, jak i dorośli!

UMK