Wiemy, gdzie rozdadzą za darmo sadzonki drzew!

Wiemy, gdzie rozdadzą za darmo sadzonki drzew!

Już w najbliższą niedzielę, 20 maja, w parku Jordana Krakowianie będą mogli odebrać bezpłatne sadzonki drzew do posadzenia w swojej okolicy. Akcja to część projektu Łukasza Gibały „Robimy tlen. 3000 drzew dla Krakowa”.

 

Podczas Pikniku Rodzinnego Odkrywców Parków Krajobrazowych oprócz wielu innych atrakcji, na Krakowian czekać będą bezpłatne sadzonki drzew. Można je będzie odbierać w namiocie zlokalizowanym od strony Błoń w godzinach od 11.00 do 17.00. 

 

Mieszkańcy, którzy nie będą mogli pojawić się na Pikniku, mogą posadzić drzewo także online, za pomocą strony internetowej www.robimytlen.pl. – Wystarczy, że na interaktywnej mapie wskażemy miejsce, w którym chcielibyśmy, aby zostało posadzone drzewo.

W ramach zwycięskiego projektu Gibały, zgłoszonego w ubiegłym roku do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego, w Krakowie zostanie zasadzonych 3000 drzew. Projekt zdobył rekordową ilość głosów i realizowany jest obecnie przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego. Wszystkie drzewa zakupione w ramach projektu zostaną zasadzone na terenie Krakowa do końca bieżącego roku.

 

Fot poglądowe: Flickr

Polub nasz portal na FACEBOOKU i bądź na bieżąco z wydarzeniami w Krakowie – KLIKNIJ   (Ps Dzięki za LIKE 🙂 )