W tym tramwaju pasażerowie będą mogli spróbować pysznych słodyczy

W tym tramwaju pasażerowie będą mogli spróbować pysznych słodyczy

W piątek, 18 maja od godz. 13.00 do 17.00 po trasie linii nr 8 z Borku Fałęckiego do Bronowic Małych będzie kursował wyjątkowy tramwaj. Będzie to Tramwaj Pełen Dobra, w którym wszystkich mieszkańców Krakowa i pasażerów będziemy namawiać do robienia dobrych uczynków i wzajemnej życzliwości wobec siebie.

Termin akcji nie jest przypadkowy – 19 maja obchodzimy bowiem Ogólnopolski Dzień Dobrych Uczynków. To dlatego MPK SA w Krakowie wspólnie z firmą Wawel postanowili zaprosić mieszkańców do wspólnego przejazdu tramwajem. Chcemy w nim przede wszystkim przypomnieć wszystkim pasażerom jak bardzo nasz komfort podróży tramwajem i autobusem może się zwiększyć, gdy będziemy dla siebie życzliwi. Drobny gest ustąpienia miejsca osobie starszej lub kobiecie w ciąży, pomoc przy wsiadaniu i wysiadaniu mamie podróżującej z dziecięcym wózkiem, ściszenie głosu podczas rozmowy przez telefon komórkowy czy nie blokowanie drzwi dla wsiadających – to drobne dobre uczynki, którymi łatwo możemy uprzyjemnić podróż innym. Takie zachowanie od wielu lat stara się w swoich pojazdach promować MPK SA poprzez emisję filmów edukacyjnych. Teraz jest okazja, aby przypomnieć o nich w wyjątkowym tramwaju pełnym dobra.


Warto wiedzieć, że w tramwaju będzie można wziąć udział w akcji społeczno-konsumenckiej „Serce Rośnie” organizowanej przez firmę Wawel i tym samym udzielić pomocy jednej z pięciu wybranych organizacji dobroczynnych biorących udział w programie. Wystarczy zarejestrować się na www.sercerosnie.com.pl i wpisać kod z opakowań słodyczy firmy Wawel oznaczonych serduszkiem. Na każdego pasażera czekać będą hostessy, które wprowadzą i objaśnią akcję, a także pomogą się w nią włączyć. Ponadto, przejazd tramwajem będą relacjonować popularne influencerki.


Wszyscy pasażerowie będą mogli oczywiście spróbować pysznych słodyczy. Jak wiadomo dobre słodycze to moc endorfin, a dobre samopoczucie wyzwala chęć czynienia dobra. Poza słodkościami na uczestników przejazdu czekają inne atrakcje, m.in. vouchery do kina i do platformy filmowej.

Fot Flickr