Krakowscy policjanci zatrzymali 35-letniego oszusta, który wyłudził 90 tys. zł

Krakowscy policjanci zatrzymali 35-letniego oszusta, który wyłudził 90 tys. zł

28 listopada 2017 r. w jednym z krakowskich mieszkań zadzwonił telefon. Słuchawkę podniosła 80-letnia kobieta. Jej rozmówca podał się za policjanta CBŚP, prowadzącego tajną akcję, mającą na celu ochronę środków pieniężnych zgromadzonych na jej rachunku bankowym.

Kobieta uwierzyła w usłyszaną wersję i zdecydowana na współpracę z „przedstawicielem organów ścigania”, wykonywała wydawane jej polecenia. I tak zgodnie z wytycznymi mężczyzny, udała się do placówki finansowej, gdzie uzyskała dostęp internetowy do swojego konta, wpisując do kontaktów numer telefonu oraz adres mailowy uprzednio podane przez rozmówcę. Kolejny krok należał już do sprawcy, który z konta seniorki zlecił wykonanie dwóch przelewów  na łączną kwotę 150 tys. zł na zagraniczne rachunki.

 

Gdy informacja wpłynęła do policji, ta błyskawicznie podjęła czynności w tej sprawie doprowadzając do anulowania jednej z transakcji i odzyskując  części pieniędzy. Kilkumiesięczne dochodzenie  doprowadziło do wytypowania i zatrzymania w Warszawie 35-letniego (mieszkańca stolicy) podejrzanego o popełnienie tego przestępstwa.

5 czerwca br. mężczyzna usłyszał zarzut wyłudzenia od 80-latki kwoty 150 tys. zł za co grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności