Zapraszamy na piknik w Parku Bednarskiego

Zapraszamy na piknik w Parku Bednarskiego

W sobotę, 14 lipca, od godz. 11 do 17 w Parku Bednarskiego odbędzie się piknik „Urban Green Fest – Miasto w zieleni”. Partnerami projektu są Gmina Miejska Kraków i Województwo Małopolskie.

Podczas pikniku pokazane zostaną tereny zieleni w Krakowie oraz miejskie obszary funkcjonalne, przeznaczone do spędzania wolnego czasu oraz miejsca łączące mieszkańców. – Podczas tego wydarzenia chcemy przekazać mieszkańcom wiedzę jak o tego typu tereny wspólnie zadbać, jak zazielenić obszar dookoła nas, dlaczego pszczoły są ważne oraz jak wpływać na promowanie ekologicznych postaw wśród dzieci, młodzieży i dorosłych – zaznaczają organizatorzy.

Wśród atrakcji znajdą się gry edukacyjne, konkursy, zabawy o tematyce ekologicznej. Będzie można także m.in. poznać tajniki powstawania ogródków wertykalnych z palet z użyciem roślin miododajnych. Warsztaty mają na celu zaznajomienie uczestników jakie rośliny są „przyjazne” dla pszczół i jak mając nawet niewiele miejsca na balkonie, tarasie czy działce można wspomagać pszczoły. Ponadto uczestnicy poznają różne gatunki roślin, ich wpływ na środowisko oraz wymagania co do stanowiska.

Więcej o wydarzeniu na Facebooku.

Fot. Pixabay

Info UMK