Policjanci dwukrotnie zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Policjanci dwukrotnie zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Dwukrotnie w ciągu jednego dnia, w odstępnie niespełna dwóch godzin, ten sam patrol z Komisariatu Policji w Wolbromiu zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Za pierwszym razem 48-latek miał 2 promile alkoholu w organizmie. Za drugim,  badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2,5 promila. Zatrzymane prawo jazdy nie było przeszkodą żeby po raz kolejny usiąść za kierownicą samochodu.

 

Do zdarzenia doszło w niedzielę tj. 7 października 2018 roku około godziny 19.20 policjanci z komisariatu w Wolbromiu zatrzymali kierowcę samochodu osobowego marki Fiat Doblo. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 48-latek jest nietrzeźwy albowiem miał 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Niespełna dwie godziny później w Wolbromiu, na ulicy Skalskiej ten sam patrol zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę peugeota. Jakież było ich zdziwienie, gdy za kierownicą pojazdu siedział ten sam mężczyzna, wobec którego policjanci podejmowali wcześniej interwencję.  Tym razem 48-latek miał blisko 2,5 promila alkoholu.

Nieodpowiedzialny 48-latek odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. 

Czytaj również:

Groźny wypadek na ul. Dobrego Pasterza