Zatrzymano 37-letniego mieszkańca Krakowa

Zatrzymano 37-letniego mieszkańca Krakowa

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczeniem przestępczości gospodarczej po raz kolejny przejęli podrabianą odzież i wyroby galanterii. Wszystkie rzeczy były bezprawnie  oznaczone znakami renomowanych marek

10 października, policjanci z  Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą olkuskiej komendy, pracując nad nielegalnym procederem handlu rzeczami z podrobionymi znakami towarowymi, w jednym ze sklepów odzieżowych , natrafili na produkty, których cena wskazywała że mogą być  podrobione.  W sklepie prowadzonym przez 37-letniego mieszkańca Krakowa,  funkcjonariusze  ujawnili i zabezpieczyli kurtki, bluzy, koszulki, buty, torebki, paski okulary i zegarek, które były sprzedawane za dużo niższą cenę niż oryginalne produkty.

Wartość części tych podrobionych przedmiotów wstępnie oszacowano na 132 tysiące i 200 złotych. Towar został zabezpieczony, a właściciel sklepu wkrótce usłyszy zarzuty. Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również:

Uwaga zboczeniec w Krakowie! Mężczyzna masturbował się na przystanku przy ul. Siewnej

Uwaga zboczeniec w Krakowie! Mężczyzna masturbował się na przystanku przy ul. Siewnej

Szczęśliwy finał poszukiwań w Krakowie